Costa Venezia

V marci 2019 posilní dnes 15člennú flotilu spoločnosti Costa Cruises úplne nová loď, zasvätená domovine známeho moreplavca Marca Pola i nemenej presláveného zvodcu Casanovu. Costa Venezia je kombináciou inovatívneho prístupu a talianskej pohostinnosti a svojim hosťom sľubuje ukázat svet z úplne novej perspektívy.

Costa Venezia je jednou z lodí triedy Vista a je  prvou loďou spoločnosti vôbec, navrhnutou výhradne pre čínsku klientelu. Verejné priestory boli inšpirované kultúrou Benátok a hostia tu narazia na množstvo sôch a fontán. Tešiť sa na ne môžu, okrem iného, v átriu Piazza San Marco, pomenovaného po benátskom Námestí svätého Marka.

Costa Venezia vezme na svojej premiérovej plavbe hostí z Európy až na Ďaleký Východ: vyrazí z talianskeho Terstu a o 53 dní neskôr, na konci apríla, zakotví v japonskej Jokohame. Sledovať pritom bude fascinujúcu cestu dávných obchodníkov a pirátov: naprieč tromi kontinentmi, č´štyrmi morami a 18 rôznymi krajinami z Talianska cez Chorvátsko, Grécko, Izrael, Jordánsko, Omán, Dubaj, Abú Dhabí, Indiu, Srí Lanku a Malajziu až do Singapúru, Thajska, Vietnamu, Hong Kongu, na Taiwan a nakoniec do Japonska.

Kto by azda nemal dostatok času na celú plavbu, môže podniknúť len jednu z troch etáp: z Terstu do Dubaja (20 dní), z Dubaja do Singapúru (18 dní) alebo zo Singapúru do Jokohamy (17 dní) alebo akúkoľvek z ich kombinácií.

Základnou loďou bude následne čínsky Šanghaj.

135 500t výtlak lode
306m dĺžka lode
37m šírka lode
20 rýchlosť v uzloch
5 260 max. počet pasažierov

Kajuty

Costa Venezia pojme pri plnej obsadenosti až 5 260 pasažierov, ktorých ubytuje v celkovo 2 116 kajutách. Nebudú chýbať vnútorné kajuty, s výhľadom a balkónom, ale ani celý rad rôzne odstupňovaných apartmánov.


Zábava

Ani pokiaľ ide o zábavu, nezaprie Costa Venezia benátského ducha. Pre hostí je pripravený maškarný bál, ktorý navodí atmosféru presláveného karnevalu, čaká ich však aj  „zlatá párty“ (golden party), inšpirovaná farbou symbolizujúcou v Číne šťastie a bohatstvo, na ktoejé nebude núdza o rad výhier a darčekov.

Na lodi je celkovo 15 reštaurácií doplnených o 6 hlavných barov, ktoré ponúknu klasické talianske menu, rýchle občerstvenie aj tradičnú čínsku a ázijskú kuchyňu.

Medzi radom nákupných možností nechýbajú hlavné svetové značky.