Costa Firenze

Costa Firenze je najnovšia loď flotily Costa Cruises, bola dokončená v decembri roku 2020 v dokoch Fincantieri. Slávnostné odovzdanie lode prebehlo virtuálne 22. decembra. Prvou okružnú plavbu by mala podstúpiť v lete 2021.

Architekti a dizajnéri lode Costa Firenze sa inšpirovali, ako vypovedá aj samotný názov lode, prevažne taliansku Florenciou. Costa Firenze ponúka 13 reštaurácií, takže kulinársky zážitok je istý; hlavnými reštauráciami sú Palazzo Vecchio a Ristorante dei Medici, v La Fiorentina Steak House sa môžete tešiť na výborné mäso, v Teppanyaki na vás čaká aj show šéfkuchára počas prípravy jedla a milovníci morských plodov určite nepohrdnú reštaurácií "Frutti di Mare".

Pohárik talianskeho vína či typické talianskej kávy si budete môcť vychutnať v jednom zo 7 barov: Fashion Lounge, Viareggio Lounge, Bella Bar, Tuscany Lounge, Versilia Pool Bar, Bar del Conte a Dolce Vita Gelateria, všetko v talianskom štýle, ktorým sú lode spoločnosti Costa Cruises preslávené. Na palube vám nebudú chýbať ani obchody alebo bazény, alebo nepostrádateľné divadlo.

135 500t výtlak lode
323,6m dĺžka lode
37,2m šírka lode
18 rýchlosť v uzloch
5 246 max. počet pasažierov
2 116 celkový počet kabin

Kajuty

Ubytovanie je zaistené v 2 116 kajutách, a to vo vnútorných, s oknom, s balkónom a apartmánoch.

Plocha vnútorných kajút je cca od 13 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Vnútorné kajuty sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 14.

Podľa umiestnenia sa vnútorné kajuty rozdeľujú na tieto podkategórie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajút s oknom je cca od 19 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s oknom sa nachádzajú na palubách: 1, 2, 3, 6, 7, 9, 10, 11 a 14.

Niektoré kajuty na 3. palube majú obmedzený výhľad. Všetky kajuty na 6., 7., 9., 10., 11. a 14. palube majú obmedzený výhľad.

Podľa umiestnenia sa kajuty s oknom rozdeľujú na tieto podkategórie:
E1
E2

Kajuty s balkónom
Plocha kajút s balkónom je cca od 20 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), sú však aj kajuty s dvoma samostatnými posteľami, ktoré nemožno prerobiť na dvojlôžko. Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka, alebo rozkladacej pohovky av niektorých je možné ubytovať až 5 osôb. V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok).

Kajuty s balkónom sa nachádzajú na palubách: 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 14.

Podľa umiestnenia sa kajuty s balkónom rozdeľujú na tieto podkategórie:
B1
B2
B3
B4

Apartmán Mini Suite (MS)
Plocha týchto apartmánov s balkónom je cca od 28 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V kajute je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, klimatizácia, interaktívna TV, trezor a Wi-Fi pripojenie (za poplatok). K dispozícii je tiež 24-hodinová izbová služba (za poplatok). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmán s balkónom (S)

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré apartmány majú 3. lôžko alebo aj 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Súčasťou je aj klimatizácia, kúpeľňa s hydromasážnym sprchovacím kútom, interaktívne satelitné TV, výber vankúšov a perín, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatok) a exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne. Možnosť raňajkovať v kajute. Paluby: 7, 9, 11 a 14.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Palazzo Vecchio, Restaurant Dei Medici, Sushino na Costa, Hot Pot Restaurant, Casanova Restaurant, La Fiorentina Steak House, Teppanyaki Restaurant, Versilia Buffet Restaurant, Pizzeria Pummi d´Oro, Salty Beach Street Food
 • Bary - Fashion Lounge, Bar del Conte a zmrzlináreň Dolce Vita, Lounge Tuscany, Bella Bar, Lounge Della Moda, Aperol Spritz Bar, Piazza Della Signoria Bar
 • Unikátne Solemio Spa, kde môžete využiť saunu, relaxačnú miestnosť, služby kaderníka, masáž chodidiel aj telocvičňu
 • La Laguna Aquapark, kde si môžu deti aj dospelí užiť jazdu na tobogane či iné vodné prvky a Adventure Park Rope Garden pre odvážnych jedincov
 • Bazény a vírivky
 • Multifunkčné športové ihrisko, outdoorové dráhy pre jogging a kolieskové korčule, mini golf
 • Teatro Rosso – kde na Vás čaká každý večer veľkolepé predstavenie, či už v podobe muzikálu, komédie, akrobatického umenia atď.
 • Kasíno Dea Bendata, kartová miestnosť, knižnica
 • Squok Club + Teen Zone pre všetky vekové kategórie, detský bazénik
 • Internetová kaviareň, nákupné centrum, galéria umenia
 • Ordinácia lodného lekára