Celestyal Olympia

Louis Olympia je v prevádzke od roku 2012 a vlastníkom lodnej spoločnosti je Louis Cruises. Táto loď je pomenovaná po starovekej svätyni, kde sa v tej dobe konali olympijské hry a tiež po matke Alexandra Veľkého. V dobe zimných olympijských hier v Soči 2014 bola využitá ako plávajúci hotel.

Hostia môžu na lodi objavovať pravú grécku kuchyňu. Každé jedlo je pripravované z čerstvých lokálnych surovín prvotriednej kvality. Ochutnáte tak rozmanitú škálu čerstvého ovocia, zeleniny, lahodný grécky jogurt, bylinky a mnoho ďalších surovín. Naviac, lodní pekári pripravujú pečivo trikrát denne tak, aby bolo vždy čerstvé a chrumkavé.

Loď si môžete prezrieť na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=hDq_WaEdglU 

37 584t výtlak lode
215m dĺžka lode
28m šírka lode
17 rýchlosť v uzloch
1 664 max. počet pasažierov
724 celkový počet kabin

Kajuty

Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. K dispozícii sú i vonkajšie kabíny s krásnym výhľadom na oceán. Všetky kajuty sú vybavené televízorom, kúpeľňovými produktmi, uterákmi, sejfom a fénom. Na požiadanie vám do kajuty zanesú ľad alebo trebárs čerstvú pizzu. Naviac má každá kajuta svojho osobného stevarda, ktorý sa o kajutu stará a taktiež vám pomôže s akýmkoľvek problémom či požiadavkou.


Zábava

Na lodi pre vás budú pripravené tri jedlá denne. Vychutnať si ich môžete v elegantných jedálenských priestoroch, ktoré zaistia neopakovateľný gurmánsky zážitok. Pokiaľ dávate prednosť neformálnemu stolovaniu, na palube nájdete aj bufet. Tam ponúkajú pizzu, čerstvé burgery a hot dogy, rovnako ako širokú ponuku cestovín a grécke špeciality.

Samozrejmosťou je i rozmanitý výber exkluzívneho vína, ktoré má v Grécku tradíciu dlhú viac ako štyritisíc rokov.

Pre cestujúcich je pripravený bohatý program počas dňa i večer. O výbornú zábavu sa postarajú živé klavírne koncerty, hodiny tanca alebo talentové súťaže. Navštíviť môžete i kurzy varenia, vyrezávania ovocia alebo si zahrať karty.

Na palube nájdete množstvo barov s lahodnými koktailmi, živou hudbou a karaoke. V neskorších hodinách môžete zájsť do niektorého z nočných klubov so štýlovými dídžejmi, prepracovaným sound systémom a pôsobivým osvetlením. Alebo skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Popreťahovať telo je možné vo fitness centre. Zúčastnite sa športových kurzov alebo si zájdite zahrať ping-pong či basketbal. Na lodi sa nachádza aj areál pre deti, kde nájdu mnoho preliezok a tvorivé dielne.

Hostia tiež môžu nechať svoje telo rozmaznávať vo wellness areáli, kde je pre nich prichystané množstvo relaxačných procedúr. Medzi ne patrí napríklad masáž horúcimi kameňmi alebo ajurvéda. Navštíviť môžete tiež salón krásy, manikúru, pedikúru alebo kaderníctvo.

Na lodi je k dispozícii:

Reštaurácie a bary

 • Tri reštaurácie a päť barov
 • Tradičné reštaurácie servírujú pravú grécku kuchyňu
 • Bufet v blízkosti bazénu ponúka pizzu, burgery a hot dogy

Zábava

 • Živé klavírne vystúpenia, kartové hry, koncerty, kuchárske show a súťaže, vyrezávanie ovocia a zeleniny, hodiny tanca, predvádzanie originálneho skladania uterákov
 • Kasíno
 • Množstvo barov so živou hudbou, širokou ponukou koktailov, tanečným parketom, koncertmi alebo karaoke
 • Nočný klub s profesionálnymi dídžejmi, prepracovaným sound systémom a osvetlením

Šport a odpočinok

 • Fitness centrum, pravidelné lekcie cvičenia
 • Ping-pong, basketbal
 • Wellness centrum zahŕňajúce masáže horúcimi kameňmi, tvárové masáže, zábaly a ďalšie relaxačné procedúry
 • Kozmetický salón, kaderníctvo, manikúra a pedikúra
 • Bazén
 • Areál pre deti