X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Celebrity Xperience

Až v roku 2017 pod "vlajkou" Celebrity Cruises prvýkrát vyplávala na more loď Celebrity Xperience. Spoločnosť ju kúpila v roku 2016, prestavala ju a zaradila do flotily svojich malých lodí triedy Xpedition, na ktorých jej hostia vyrážajú za poznaním unikátnych Galapágskych ostrovov.

Pri plnej obsadenosti kajút ubytuje Celebrity Xperience len 48 hostí, ktorí sa tak môžu tešiť na neformálnu atmosféru a skutočne osobný servis.

Hlavná jedáleň servíruje bufetovou formou raňajky, obedy i večere, používa k tomu pritom tie najčerstvejšie lokálne suroviny, vrátane tých najkvalitnejších rýb a morských plodov. Al Fresco je reštaurácia pod holým nebom, ktorá ponúka raňajky a obedy a pri špeciálnych príležitostiach tiež večere pod hviezdami. Na Slnečnej palube je k dispozícii vírivka a ležadlá, kto sa chce udržať v kondícii, môže si vybrať z dvoch stacionárnych bicyklov.

Hlavným spoločenským priestorom lode je Lounge Bar, kde sa usporadúvajú filmové večery a ďalšie zábavné akcie, rovnako ako odborné prednášky o Galapágskych ostrovoch v podaní popredných prírodovedcov.

1 610t výtlak lode
64m dĺžka lode
13m šírka lode
11 rýchlosť v uzloch
58 max. počet pasažierov
24 celkový počet kabin

Kajuty

Na palube Celebrity Xperience je celkom 24 aparmánov (Elite Ocean View, Premium Ocean View a Deluxe Ocean View), všetky bez výnimky s výhľadom. Vybavené sú dvomi samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť v dvojlôžko (na výber je  tvrdý alebo mäkký matrac a celý rad vankúšov), dostatkom úložného priestoru, vlastnou kúpeľňou, plochou TV obrazovkou s DVD prehrávačom, telefónom, trezorom, písacím stolom, klimatizáciou, chladničkou, MP3 stanicou, obliečkami, sušičom vlasov, luxusnými županmi a plážovými uterákmi a ďalekohľadom. Izbová služba doručí na želanie raňajky, obed alebo večeru priamo do izby. Využiť je možné tiež práčovňu (za poplatok) a v spoločných priestoroch pripojenie k bezdrôtovému internetu.


Zábava

Na hostí čakajú na palube Celebrity Xperience:

  • Hlavná reštaurácia Dining Room a reštaurácie pod holým nebom Al Fresco
  • Spoločenský priestor Lounge Bar s barom, tanečné plochou a živou hudbou
  • Sun Deck - slnečná paluba s vírivkou a lehátkami
  • Butik
  • Odborné prednášky prírodovedcov na tému galapágskych ostrovov, filmové večery
  • Knižnica, spoločenské hry, video hry