Celebrity Xperience

Loď Celebrity Xperience

Až v roku 2017 pod "vlajkou" Celebrity Cruises prvýkrát vyplávala na more loď Celebrity Xperience. Spoločnosť ju kúpila v roku 2016, prestavala ju a zaradila do flotily svojich malých lodí triedy Xpedition, na ktorých jej hostia vyrážajú za poznaním unikátnych Galapágskych ostrovov.

Pri plnej obsadenosti kajút ubytuje Celebrity Xperience len 48 hostí, ktorí sa tak môžu tešiť na neformálnu atmosféru a skutočne osobný servis.

Hlavná jedáleň servíruje bufetovou formou raňajky, obedy i večere, používa k tomu pritom tie najčerstvejšie lokálne suroviny, vrátane tých najkvalitnejších rýb a morských plodov. Al Fresco je reštaurácia pod holým nebom, ktorá ponúka raňajky a obedy a pri špeciálnych príležitostiach tiež večere pod hviezdami. Na Slnečnej palube je k dispozícii vírivka a ležadlá, kto sa chce udržať v kondícii, môže si vybrať z dvoch stacionárnych bicyklov.

Hlavným spoločenským priestorom lode je Lounge Bar, kde sa usporadúvajú filmové večery a ďalšie zábavné akcie, rovnako ako odborné prednášky o Galapágskych ostrovoch v podaní popredných prírodovedcov.

1 610t výtlak lode
64m dĺžka lode
13m šírka lode
11 rýchlosť v uzloch
58 max. počet pasažierov
24 celkový počet kabin

Kajuty

Celebrity Summit ponúka rad rôznych kategórií kajút tak, aby vyhovovali všetkým cestujúcim. Kajuty sú v kategóriách od vnútorných, až po rozľahlé apartmány.


Zábava

Na lodi je mnoho reštaurácií, ktoré vám poskytnú nevšedné kulinárske zážitky. Najnovšie budú môcť hostia zájsť do Tuscan Grille, kde servírujú tradičné talianske špeciality doplnené o modernú kuchyňu. Unikátny koncept stolovania zažijete v Qsine, kde sú jedlá z celého sveta pripravované hravým spôsobom a servírované netradičnou formou.

Nechajte svoje telo rozmaznávať pod rukami skúsených odborníkov v unikátnom wellness areáli Canyon Ranch SpaClub.

Nezabudnuteľné zážitky vám zostanú z krásneho Celebrity divadla plného skvelých predstavení, muzikálových show i komikov. Na lodi môžete tiež navštíviť dychberúcu kúzelnícku show, v ktorej iluzionisti kombinujú tradičné kúzelnícke postupy s najnovšími technológiami.

Špecialitou na lodi je unikátne solárium, ktoré sa po západe slnka premení na originálny klub Liquid s DJs a svetelnou show.

V roku 2012 bola loď zrenovovaná. Hosťom je tak k dispozícii 66 nových kajút AquaClass. Tie sú  vybavené špeciálnymi sprchami a vaňami, ktoré vám zaručia luxusnú relaxáciu ako v kúpeľnom areáli. Naviac cestujúci majú z kajút priamy prístup do jedinečnej perzskej zahrady, ktorá je oázou pokoja a odpočinku na lodi. Pasažierom je tiež zabezpečený exkluzívny vstup do Blu restaurant, kde si môžu vychutnať ľahkú a zdravú kuchyňu.

Na palube sa nebudú nudiť ani deti. Veľa zábavy si môžu užiť v detskom klube Fun Factory, pre starších je pripravený Xclub Teen, v ktorom nájdu mnoho zábavy.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary, vrátane talianskej reštaurácie Tuscan Grille, reštaurácie Qsine a Martini Baru
  • Celebrity divadlo, kasíno
  • Wellness areál Canyon Ranch SpaClub
  • Fitness centrum, kozmetický salón, bežecká dráha
  • Umelecká galéria, knižnica, konferenčné centrum
  • Pre deti: Videoherňa, detský klub Fun Factory, Klub pre mládež Xclub Teen

Plavby na Celebrity Xperience

Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Xperience

Loď: Celebrity Xperience
Trasa: Ekvádor
Trvanie: 7 nocí