Tenerife
Tenerife

Plavby v okolí

Tenerife / Španielsko

Tenerife, kde žije cca 900 tis. obyvateľov, je so svojou rozlohou 2034 km2 najväčším z Kanárskych ostrovov. Vďaka svojej bujnej vegetácii aj kráse, je prezývaný „Ostrov večnej jari“. Jeho celoročná príjemná klíma aj fascinujúca príroda, ktorej jasne dominuje sopka a najvyššia hora Španielska, Pico de Teide, nenechá nikohov v pochybnostiach, že toto miesto je skutočným rajom na zemi. Hlboké lesy, banánové plantáže, exotické pláže s čiernym sopečným pieskom aj tajomná vulkanická krajina, to všetko a ešte viac tento úžasný ostrov ponúka svojim návštevníkom. Nie nadarmo je tiež považovaný za mikrokontinent – nájdete tu prakticky všetko, od rovinatého pobrežia a príjemných pláží, cez útesy, lesy, až po majestátny 3718 m vysoký vrchol Pico de Teide, ktorý je v zime pokrytý snehom.

Hlavným a najväčším mestom je Santa Cruz de Tenerife, ktoré je zároveň aj hlavným mestom Kanárskych ostrovov (spoločne s Las Palmas na Gran Canaria). Mesto so 400 tis. obyvateľmi je sídlom vlády aj parlamentu a polovice ministerstiev autonómneho spoločenstva. Santa Cruz je plné zaujímavých pamiatok, ako je napr. Kostol Nepoškvrneného počatia z r. 1500, koloniálnych domov i moderných stavieb, z ktorých najslávnejšie je bezpochyby Auditorium od slávneho španielskeho architekta Calatrava. Neďaleko mesta sú pekné pláže, medzi ktoré patrí aj Playa de las Teresitas s jemným žltým pieskom. V Santa Cruz tiež každoročne prebieha slávny karneval, ktorý je hneď po karnevale v Riu de Janeiru druhým najslávnejším na svete.

V tesnom susedstve Santa Cruz leží ďalšie dôležité mesto - San Cristóbal de La Laguna, ktorý je univerzitným centrom ostrova aj najdôležitejším historickým mestom. V r. 1999 bol vďaka svojej zachovalej koloniálnej architektúre a niekoľkým dôležitým kostolom, vrátane katedrály, zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto bolo postavené na konci 15. stor. na základoch oveľa staršieho sídla pôvodnej kultúry Guancho a až do 18. stor. bolo hlavným mestom ostrova. Dnes je významnou historickou lokalitou aj počiatočným bodom pre výjazd na sopku Pico de Teide.

Vychutnajte si miestne špeciality ...

Mojo - tradičná omáčka z oleja, cesnaku a mnohých byliniek pridávaná k sérii jedál

Potajes - obľúbená zeleninová polievka

Conejo en salmorejo - dusené králičie s koriandrovou omáčkou

Bienmesabe - mandľová pasta s medom servírovaná sa zmrzlinou

Rapaduras - cukrovinka z cukrovej trstiny

miestne vína - Abona, Tacoronte - Acentejo, atď.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby do Tenerife

Francúzsko, Španielsko, Martinik z Marseille na lodi Costa Magica

Loď: Costa Magica
Trasa: Francúzsko, Španielsko, Martinik
Nalodenie: Marseille, Francúzsko
Vylodenie: Fort de France, Martinik, Francúzsko
Trvanie: 11 nocí