X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

George Town (Grand Cayman)
George Town (Grand Cayman)

Plavby v okolí

George Town (Grand Cayman) / Veľká Británia

George Town je hlavným mestom ostrova Grand Cayman, ktorý je so svojou rozlohou 196 km2 najväčším a tiež najatraktívnejším z Kajmanských ostrovov. Žije tu okolo 53 tis. obyvateľov, čo je asi 96% všetkého obyvateľstva súostrovia, zvyšok obyvateľov sídli na ďalších dvoch ostrovoch Little Cayman a Cayman Brac. Ostrov, ktorý sa preslávil ako daňový raj je zároveň aj vyhlásenou prázdninovou destináciou. Je tu celý rad kvalitných hotelov a rezortov, tyrkysové more aj krásne biele pláže, z ktorých najznámejší je nepochybne Seven Mile Beach – takmer 9 km dlhý pás bieleho piesku zvažujúceho sa do zálivu West Bay, ktorý lemuje rad reštaurácií, víl, barov a obchodov.

Kajmaské ostrovy boli objavené Krištofom Kolumbom v r. 1503 počas jeho štvrtej výpravy do Nového sveta. Pôvodne boli pomenované Las Tortugas, podľa obrovského množstva korytnačiek, ktoré kolonizátori uvideli v miestnych vodách. Španielsko si potom ostrovy udržalo do konca 17. stor., kedy sa stali britskou dŕžavou spravovanou z Jamajky. Keď potom v r. 1962 Jamajka získala nezávislosť, dostali sa pod priamu správu Veľkej Británie. Dnes sú Kajmanské ostrovy centrom medzinárodných peňažných služieb, ale vďaka farebným koralovým útesom a krištáľovo čistej farbe mora, ktorá umožňuje sledovanie bohatého podmorského života, sú jedným z najvyhľadávanejších potápačských cieľov na svete. Už od roku 1957, kedy potápačský priekopník Bob Soto na Grand Caymane otvoril prvú základňu, ukazujú ostrovy okolitému svetu svoje unikátne podmorské bohatstvo.

Hlavné mesto George Town je živým a moderným centrom obchodu a nákupov. Pri prechádzke centrom tu narazíte na jedny z najlepších duty-free obchodov v Karibiku, ktoré sú naplnené rozsiahlym sortimentom luxusného tovaru od svetových značiek, ako sú Versace, Cartier, Tiffany, Gucci a mnoho ďalších. Mesto má síce modernú výstavbu, ale zachováva si aj charakter prímorského karibského mesta. Veľkou atrakciou je lodný výlet do Stingray city - morskej lagúny, kde si návštevníci môžu zaplávať s rajami, kŕmiť a dotknúť sa ich alebo park Queen Elizabeth II. Botanic Park s viac ako 300 druhmi rastlín vrátane orchideí, ležiaci na východnom pobreží asi dvadsať minút jazdy od George Townu.

Miesta, ktoré stojí za to vidieť:

- George Town- Stingray City

- Korytnačia farma

- Seven Mile Beach

 

Vychutnajte si miestne špeciality ...

Rum Cassava cake - maniokový koláč

Mahi-mahi - ryba (koryféna veľká) podávaná s paradajkovou omáčkou, cibuľou a korením

Ryby a morské plody všetkého druhu

Coach - mečúň, homár a krevety s kreolskou omáčkou a bylinkami


Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby do George Townu