X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Elizabeth Bay (Galapágy, Isabella)
Elizabeth Bay (Galapágy, Isabella)

Plavby v okolí

Elizabeth Bay (Galapágy, Isabella) / Ekvádor

Na západnom pobreží ostrova Isabela, najväčšieho a najmladšieho ostrova Galapág, sa nachádza zátoka s prekrásnou a prísne chránenou prírodou.

Zátoka Elizabeth je obľúbenou destináciou výletných lodí, ktoré tu však nesmú pristávať: objavovanie je povolené len na miestnych člnoch, zvaných "panga".

Marielas sú skupinkou skalnatých ostrovčekov, ktoré sú domovom kolónie galapágskych tučniakov. Tým sa tu páči kvôli chladnejšej vode, ktorou sa západné pobrežie ostrova Isabela vyznačuje. V oblasti sa darí tiež morským leguánom, ktoré tu nachádzajú dostatok potravy.

Člny sa plavia úzkou zátokou lemovanou nezvyčajne vysokými mangrovmi, ktoré sa tu vyskytujú hneď v troch druhoch - červenej, čiernej a bielej. Ich korene a pokojná voda medzi nimi sú ideálne pre raje, žraloky bielocípe a vzácne zelené morské korytnačky, zapísané do Červenej knihy ohrozených druhov. Miesto je ideálnou destináciou pre milovníkov vtákov - okrem tučniakov je tu možné pozorovať pelikány hnedé alebo volavky.

Zátoka Elizabeth je jedným z najlepších miest pre jazdenie na kajaku, pri ktorých je možné dostať sa jedinečnej prírode doslova na dosah ruky.

 

Miesta, ktoré stojí za to vidieť:

Elizabeth Bay - preplávajte na člne alebo kajaku prekrásnu mangrovovú zátoku a obdivujte jej vzácnych obyvateľov: galapágske tučniaky, raje, žraloky aj vzácne zelené morské korytnačky.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť