X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Buenos Aires
Buenos Aires

Plavby v okolí

Buenos Aires / Argentína

Hlavné a najľudnatejšie mesto Argentíny leží na juhovýchodnom pobreží Južnej Ameriky. Mesto sa rozkladá na západnom brehu ústia rieky La Plata a jeho názov sa prekladá ako „Dobré Vetry“ - tak to aspoň v 16. storočí zamýšľali jeho zakladatelia.

Buenos Aires je jednou z popredných turistických destinácií na svete a je známe svojou dobre zachovanou španielskou a európskou koloniálnou architektúrou, rovnako ako bohatým kultúrnym životom. Multikultúrne mesto je domovom mnohých etnických a náboženských menšín - len za posledných 150 rokov sa rozrástlo o milióny imigrantov z celého sveta, vďaka tomu je považované za jedno z najrozmanitejších miest Latinskej Ameriky.

Prvým Európanom, ktorý dosiahol brehy La Plata (a hneď vzápätí na to bol zabitý miestnym kmeňom), bol Španiel Solís. Samotné mesto bolo založené jeho nasledovníkom v roku 1536, ale ani tento pokus o osídlenie nemal vinou výpadov domorodých obyvateľov dlhé trvanie. Začiatok druhého - už úspešnejšieho - osídlenia sa datuje do roku 1580. V roku 1806 mesto zažilo britskú inváziu a už o 10 rokov neskôr sa osamostatnilo od španielskej nadvlády. Od tej doby je juhoamerickým symbolom liberalizmu, voľného trhu a zahraničných myšlienok.

Už v druhej polovici 19. storočia do mesta začali prúdiť davy prisťahovalcov a Buenos Aires sa stalo multikultúrnym mestom, ktoré sa mohlo ľahko porovnávať s európskymi metropolami. V 20. storočí sa začalo rozrastať ako o moderné budovy, najvyššie v Južnej Amerike, tak aj o chudobné štvrte v okolí priemyselných oblastí.

Ak ste milovníkmi zaujímavej architektúry, prídete si v Buenos Aires na svoje. Finančné, priemyselné a obchodné centrum Argentíny bolo silne ovplyvnené Európskou kultúrou a niekedy je prezývané Paríž Južnej Ameriky. Okrem francúzskej metropoly tu však nájdete aj prvky pripomínajúce Madrid a vďaka mnohým imigračným vlnám tiež kolonializmus, art deco, art nouveau alebo neogotický štýl.

Rozmanitejšia a bohatšia snáď už nemôže byť ani kultúra. Navštívte niektoré z nespočetných známych divadiel, zájdite sa pozrieť na výstavu, do múzea alebo si vypočuť koncert klasickej či populárnej hudby. Ak ste fanúšikmi street artu, vedzte, že Buenos Aires je jedným z jeho svetových stredísk.

Okrem toho, že oplýva mrakodrapmi, stretnete sa v argentínskej metropole s viac ako 250 parkmi a zelenými priestranstvami a je tiež veľmi tolerantné v prístupe k alternatívnym sexuálnym orientáciám, vrátane zlegalizovaného manželstva príslušníkov rovnakého pohlavia.

Miesta, ktoré stojí za to vidieť

Cabildo - zájdite sa pozrieť na pôvodne koloniálne sídlo vlády, ktorého základy boli položené už v roku 1610.

Teatro Colón - nenechajte si ujsť niektoré z predstavení divadla, hodnoteného ako tretia najlepšia opera a akusticky jedno z piatich najlepších koncertných miest na svete.

Kavanagh Building - obdivujte 120 metrov vysokú budovu z 30. rokov 20. storočia, považovanú za jedno z najúchvatnejších architektonických diel Buenos Aires.

Puerto Madero - dajte si niečo dobré v niektorej z reštaurácií, ktoré sídlia v bývalých dokoch jedného z najrušnejších prístavov sveta.

Parque 3 de Febrero – relaxujte v parku s prekrásnym výhľadom na argentínske hlavné mesto.

Basilica del Santisima Sacramento - kochajte sa nádhernou architektúrou jedného z najkrajších kostolov v Buenos Aires.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby z Buenos Aires

Argentína, Brazília z Buenos Aires na lodi MSC Preziosa

Loď: MSC Preziosa
Trasa: Argentína, Brazília
Nalodenie: Buenos Aires, Argentína
Vylodenie: Rio de Janeiro, Brazília
Trvanie: 3 noci

Plavby do Buenos Aires

Brazília, Uruguaj, Argentína z Rio de Janeira na lodi MSC Preziosa

Loď: MSC Preziosa
Trasa: Brazília, Uruguaj, Argentína
Nalodenie: Rio de Janeiro, Brazília
Vylodenie: Buenos Aires, Argentína
Trvanie: 4 noci