Z Benátok za poznaním úžasného Grécka so zastávkou v Čiernej Hore na lodi MSC Magnifica
Termín: Trasa:

Taliansko, Grécko, Čierna Hora

spoločnosť: Loď:
od 50 €/os.

Vydajte sa za poznaním pôvabov Grécka. Obdivujte typickú architektúru Santorini, navštívte kolísku civilizácie, Atény, a všetko zakončite v čiernohorskom Kotore.

Autobusová doprava

Uskutočnenie plavby garantujeme!


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 12.09.2020, So Odjazd autobusom smer Benátky v popoludňajších hodinách --:-- --:--
2. 13.09.2020, Ne Benátky, Taliansko --:-- 16:30
Prohlídka Benátek a společné nalodění. --:-- --:--
3. 14.09.2020, Po Brindisi, Taliansko 13:30 19:30
4. 15.09.2020, Ut Katakolon, Grécko 11:00 18:00
5. 16.09.2020, St Santorini, Grécko 08:00 17:00
6. 17.09.2020, Št Piraeus, Grécko 07:30 16:30
7. 18.09.2020, Pi Korfu, Grécko 12:30 18:30
8. 19.09.2020, So Kotor, Čierna Hora 07:00 13:00
9. 20.09.2020, Ne Benátky, Taliansko 08:30 --:--
Spoločné vylodenie a odjazd do ČR, návrat v nočných hodinách. --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Benátky, Taliansko / Město na laguně, stovky mostů, kanály, honosné paláce i kostely a gondoly. To všechno jsou Benátky, unikátní město v severovýchodní části Itálie. Objevte s námi jedinečnou atmosféru Benátek při procházce historickým centrem! Během prohlídky uvidíte Náměstí sv. Marka s nádherným Dóžecím palácem, Kampanilou a bazilikou sv. Marka. Samozřejmě nevynecháme ani slavný most Ponte di Riatlo, který se klene přes hlavní Canal Grande nebo gotický kostel Santa Maria dei Frari. Benátské skvosty budete moci obdivovat i z vodní hladiny během projížďky vaporettem po Canalu Grande.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Brindisi, Taliansko / Brindisi je starověkou obchodní křižovatkou a důležitým přístavem, který se vyznamenal během punských válek i křižáckých výprav do Svaté země. Mohutný sloup na nábřeží označuje, kde končila slavná silnice Via Appia vedoucí z Říma. Ta jasně potvrzovala důležitost přístavu. V ulicích města najdete několik archeologických lokalit s antickými vykopávkami, Dóm z 12. stol. nebo mohutné středověké pevnosti. Nedaleko Brindisi se také nachází městečko Arbellobelo, které je díky svým jedinečným domům s kuželovitou střechou zvaným „trulli“ zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Katakolon, Grécko / Zastávka v Katakolone, prímorskom mestečku na pobreží Iónskeho mora, vám popri príjemných plážach ponúkne aj možnosť navštíviť areál jedného z najznámejších starogréckych miest - Olympie. Táto kolíska olympijských hier bola miestom, na ktorom Gréci zabúdali na svoje nepriateľstvo a venovali sa výhradne športovému súpereniu. Prehliadka areálu aj priľahlých múzeí vám umožní nahliadnuť nielen do histórie hier, ale predstaví vám aj dôležité pamiatky, napríklad Diov chrám, v ktorom bola kedysi umiestnená obria Diova socha, jeden zo starovekých divov sveta alebo chrám bohyne Héry, v ktorom sa každé 4 roky slávnostne zapaľuje olympijský oheň.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Santorini, Grécko / Romantické súostrovie Santorini, považované za bájnu Atlantídu, je rajom všetkých fotografov aj cestovateľov. Malebné mestečká s typickou modro-bielou architektúrou zarezané vo vysokých sopečných útesoch aj krásne pláže s rozdielnou farbou piesku od bielej, červenej až po čiernu, a k tomu ešte zaujímavá história a priateľská atmosféra - to všetko robí zo Santorini úplne jedinečnú destináciu, ktorá láka turistov z celého sveta. Vydajte sa s nami na tento slnečný ostrov, ktorý patrí k najkrajším v Grécku a objavte jeho zaujímavú históriu a unikátnu prírodu.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Piraeus, Grécko / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Korfu, Grécko / Korfu, pověstný ostrov Fajáků, je jedním z nejkrásnějších ostrovů nejenom v Řecku, ale i v celém Středomoří. Bujná vegetace, pláže s křišťálově čistou vodou i historické památky dělají z Korfu lokalitu světového významu. Mezi její největší atrakce patří hlavní město Kerkyra s dvěma mohutnými pevnostmi a historickým centrem, jež bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí i Achillion, klasicistní zámeček, který si nechala vybudovat rakouská císařovna Alžběta, spíše zvaná Sissi. Vše doplňují malebné scenérie, poklidné vesničky v náruči panenské přírody i zapomenuté kláštery tvořící jedinečnou tvář tohoto „smaragdového“ ostrova.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Kotor, Čierna Hora / Přístav Kotor je jedním z nejzachovalejších středověkých měst v jihovýchodní Evropě. Ukrytý na samotném konci přírodního zálivu Boka Kotorská je nazýván „perlou Jadranu“ a pro svůj zachovalý hradební systém i středověké centrum byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Nenechte si ujít strhující výhled na záliv z pevnosti sv. Jana, která se tyčí nad městem, románskou katedrálu sv. Tryfóna nebo zachovalé hradby včetně bran a pojeďte s námi do Kotoru!
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Benátky, Taliansko / Město na laguně, stovky mostů, kanály, honosné paláce i kostely a gondoly. To všechno jsou Benátky, unikátní město v severovýchodní části Itálie. Objevte s námi jedinečnou atmosféru Benátek při procházce historickým centrem! Během prohlídky uvidíte Náměstí sv. Marka s nádherným Dóžecím palácem, Kampanilou a bazilikou sv. Marka. Samozřejmě nevynecháme ani slavný most Ponte di Riatlo, který se klene přes hlavní Canal Grande nebo gotický kostel Santa Maria dei Frari. Benátské skvosty budete moci obdivovat i z vodní hladiny během projížďky vaporettem po Canalu Grande.

Ceny pre termín 12.09.2020 - 20.09.2020, 8 nocí

Bella Fantastica
Kajuta vnútorná    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 849 €/os. 929 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 499 €/os. 499 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 300 €/os. 300 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 779 €/os. 859 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 779 €/os. 859 €/os.
Kajuta s oknom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 039 €/os. 1 139 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 499 €/os. 499 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 300 €/os. 300 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 779 €/os. 859 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 779 €/os. 859 €/os.
Kajuta s balkónom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 199 €/os. 1 299 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 499 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 300 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 779 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 779 €/os.
Cena zahŕňa
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:

Autobusová doprava: Plzeň - Praha - Brno - Viedeň - Benátky a z Benátok do Prahy.
Na vyžiadanie je možné pridať nástupné miesta po trase. Pre miesta mimo trasu môžeme zabezpečiť nadviazanie spojenia za príplatok. Na vyžiadanie  môžeme zabezpečiť aj leteckú dopravu podľa aktuálnej ponuky. Možnosť vlastnej dopravy. V prípade dopravy mimo hlavnej skupiny je potrebné počítať s tým, že doprava do a prístavu a nalodenie je vo vlastnom režime. V prípade dopravy mimo skupiny nie je možné zaručiť možnosť účasti na programe prvý a posledný deň.

  Darček
 • Výlet zdarma: prehliadka Benátok
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (7 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, neobmedzené vylodenie/nalodenie v navštívených prístavoch a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate a polnočný bufet, nápoje - čaj, káva, voda z automatu v rautovej reštaurácii po celý deň, galavečera a prípitok s kapitánom.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, bezplatné zapožičanie plážových osušiek, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje k obedu a večeri podávané v reštaurácii, alkoholické nápoje. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov (triedy Aurea a Yacht Club majú v cene All Inclusive balíček).
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, kozmetický salón, lekárske služby na palube atď. Možnosť objednať fotografické, internetové a kúpeľné balíčky.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má v každom prístave širokú škálu výletov, na vyžiadanie zašleme zoznam. Exkurzie sú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s naším delegátom sú výlety v slovenčine/češtine.
 • Stravovanie mimo lode.
 • Servisné poplatky a sprepitné: Pre osoby od 12 rokov: 10 €/osoba /noc, 2-11.99 rokov: 5 €/dieťa/noc. Pre plavby z Miami: Pre osoby od 12 rokov: 12,5 $/osoba/noc, 2-11,99 rokov: 6,25 $/dieťa/noc.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum (v prípade, že je požadované).
Upozornenie
 • Kajuty s oknom v triede Bella majú obmedzený výhľad
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby navštevujúci USA musí byť pas biometrický.
 • Minimálneho počtu osôb nutného k uskutočneniu zájazdu už bolo dosiahnuté. Uskutočnenie zájazdu garantujeme.
Triedy plavby
Trieda: Bella

Je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom a budete v nej mať tieto výhody:

 • Výber kajuty pri rezervácii (podľa dostupnosti)
 • Voľba času večere (výber z dvoch časov), podľa dostupnosti
 • Body vo vernostnom programe MSC Voyagers Club (od 200 bodov za plavbu).
Trieda: Fantastica

Je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom, s balkónom aj SuperFamily a budete v nej mať tieto výhody naviac:

 • Kajuty na vyšších palubách a s lepšou polohou na lodi
 • Prednostná voľba času večere (výber z dvoch časov)
 • Prvotriedna 24 hodinová izbová služba (na plavbách po Karibiku za malý poplatok), raňajky v kajute (donáška i raňajky zdarma).
 • Rozšírené zábavné a vzdelávacie aktivity pre deti.
 • 50 % zľava na fitness cvičenie (napr. jóga)
 • Body vo vernostnom programe MSC Voyagers Club (od 400 bodov za plavbu)