X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Západné Stredomorie na revolučnej, celkom novej Celebrity Apex
Termín: Trasa:

Španielsko, Francúzsko, Taliansko

od 2 555 €/os.

Spoznajte krásy Stredomoria z perspektívy najnovšej lode Celebrity Cruises, ktorá na svoju premiérovú plavbu vyrazí na jar 2020. Urobte si pohodlie v luxusnej kajute alebo apartmáne a navštívte kultúrou nasiaknutú Barcelonu. Užite si adrenalínovú zábavu na palube aj bujarý nočný život na španielskej Ibize. Nechajte sa okúzliť prelomovými technológiami moderného plavidla aj históriou dýchajícím Rímom. Vydajte sa na plavbu svojho života na lodi, ktorá nemá obdobu, za sprievodu českého sprievodcu.

Letecká doprava - český sprievodca

Akcia! First Minute


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 14.08.2020, Pi 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla a odlet do Barcelony --:-- --:--
Transfer do hotelu. --:-- --:--
2. 15.08.2020, So 2. Barcelona, Španielsko --:-- 17:00
Spoločné nalodenie --:-- --:--
3. 16.08.2020, Ne 3. Valencia, Španielsko 07:00 21:00
4. 17.08.2020, Po 4. Ibiza, Španielsko 08:00 23:58
5. 18.08.2020, Ut 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 19.08.2020, St 6. Villefranche, Francúzsko 07:00 20:30
7. 20.08.2020, Št 7. Toulon, Francúzsko 07:00 18:00
8. 21.08.2020, Pi 8. La Spezia, Taliansko 07:00 18:30
9. 22.08.2020, So 9. Civitavecchia, Taliansko 05:00 --:--
Spoločné vylodenie a transfer do hotela v Ríme --:-- --:--
10. 23.08.2020, Ne 10. Odlet späť do ČR --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Barcelona, Španielsko / Keď sa povie Barcelona, každý si hneď vybaví slávny futbalový klub, letné olympijské hry a stavby geniálneho architekta Antonia Gaudího. Barcelona je však oveľa viac, je to pulzujúca katalánska metropola, obľúbené letovisko aj dynamicky sa rozvíjajúce centrum plné architektonických skvostov a zaujímavých historických pamiatok. Jej svieža a ústretová atmosféra z nej robí jedno z najkrajších a najobľúbenejších európskych miest a milovníci architektúry, histórie i dobrého jedla tu určite prežijú množstvo neopakovateľných chvíľ.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Valencia, Španielsko / Obdivujte mesto starosvetského šarmu a moderného architektonického génia - Valencia je brána Španielska do Stredomoria. Medzi barokovými chrámami, rušným strediskom a bohatým kultúrnym dedičstvom zistíte, akí sú miestni obyvatelia priateľskí. Zastavte sa s nami pri futuristickom Meste vedy a umenia, ktoré vám predstaví architektúru 21. storočia. Prechádzka úzkymi uličkami centra vás naopak zavedie do minulosti mesta. Uvidíte pôvodnú hodvábnu burzu Llotja de la Seda, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO alebo Katedrálu Panny Márie, ktorá údajne schováva Svätý Grál. Zaujímavá bude iste aj zastávka na jednej z najväčších európskych tržníc – Mercat Central.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Ibiza, Španielsko / „Biely ostrov lásky“ to je prezývka Ibizy, najkrajšieho z Baleárskych ostrovov. Staroveký posvätný ostrov s množstvom archeologických lokalít, ale aj malebných porodných zákutí a pláží s bielym pieskom, je vyhlásenou prázdninovou lokalitou. Tá bola zapísaná do zoznamu ako prírodného, tak aj kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné mesto Ibiza City s mohutnou pevnosťou, zachovanými hradbami a krivoľakými uličkami sa stalo inšpiráciou mnohých umelcov a jeho čaro láka návštevníkov z celého sveta. Nezabudnite si tiež pribaliť tanečné topánky! Ibiza je svetovo známa svojím nočným životom, klubmi, tancom a štýlom hudby zachytávajúcim euforickú atmosféru ostrova.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Villefranche, Francúzsko / Villefranche, ktorý je podľa počtu výletných lodí najvyťaženejším francúzskym prístavom, je rozhodne najlepším východiskovým bodom pre poznávanie Azúrového pobrežia. V jeho tesnom susedstve leží Nice, vyhlásené letovisko a centrum Francúzskej riviéry, ktoré v kombinácii slnka s čistým morom, starým mestom a širokými bulvármi ponúka svojim návštevníkom len to najlepšie. Veľkým zážitkom je aj návšteva Monaka, miništátu, ktorý je symbolom luxusu a bohatstva. História kniežacej rodiny, Oceánografické múzeum alebo výhľad na kaskádovitú štruktúru s malebným prístavom rozhodne nemôžu nechať nikoho chladným.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  La Spezia, Taliansko / La Spezia je významným vojenským prístavom aj obľúbeným letoviskom. Zároveň je predvolenou bránou do Cinque Terre - jedného z najmalebnejších pobrežných úsekov Talianska. Päť dedín s pastelovými domčekmi zarezanými do skál láka turistov z celého sveta. Mestečká Vernazza, Portovenere alebo slávna Cesta lásky a k tomu romantická plavba loďou sú úplne nezabudnuteľným zážitkom. Ďalšou možnosťou je slávne mesto Pisa. Na jeho Námestí zázrakov nájdete jeden z najzachovalejších súborov románskych stavieb v Európe vrátane svetoznámej Šikmej veže.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Civitavecchia, Taliansko / Každý vie, že všetky cesty vedú do Ríma. Vydajte sa do neho z Civitavecchia, prístavu na pobreží Tyrhénskeho mora, ktorého základy vedú až do staroveku. Rím je jedným z najstarších európskych miest, je plný architektonických pokladov zo všetkých historických etáp. Koloseum, Forum Romanum, Vatikán - sídlo Svätej Stolice, Fontana di Trevi, Španielske schody, to všetko sú pojmy, ktoré lákajú milióny turistov ročne na prehliadku tohto večného mesta. Popri Ríme si tiež môžete prezrieť Tarqinii, jedno z najzachovalejších pohrebísk Etruskov, tajomného starovekého národa.

Marek Kremer

Váš průvodce pro tento zájezd


Ceny pre termín 14.08.2020 - 23.08.2020, 9 nocí

Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 555 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 895 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 2 579 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 2 579 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 2 579 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 2 579 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 3 085 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 2 515 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 2 515 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 2 515 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 2 515 €/os.
Cena zahŕňa
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy class z Prahy do Barcelony a z Ríma do Prahy, transfery z letiska na hotel, z hotela do prístavu, z prístavu na hotel a z hotela na letisko. Na vyžiadanie je možné zaobstarať letenku z iného letiska.
  Ubytovanie pred plavbou a po plavbe:
 • Ubytovanie pred plavbou:  1 noc v 3* hoteli s raňajkami v Barcelone
 • Ubytovanie po plavbe: 1 noc v 3* hoteli s raňajkami v Ríme
  First Minute darček:
 • Zľava first minute
 • Znížená záloha len 80 €/os
  Spropitné:
 • Sprepitné pre posádku: 94 €/osoba.
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (7 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, neobmedzené vylodenie/nalodenie v navštívených prístavoch a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či rautovej reštaurácii, desiate, zmrzlina, nápoje: voda, káva, čaj, limonády.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov - víriviek, slnečné paluby a knižnice, účasť na vzdelávacích akciách a prednáškach o navštívených miestach usporiadaných na palube.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje k obedu a večeri podávané v reštaurácii, alkoholické nápoje. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, kozmetický salón, lekárske služby na palube atď. Možnosť objednať fotografické, internetové a kúpeľné balíčky.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má v každom prístave širokú škálu výletov, na vyžiadanie zašleme zoznam. Exkurzie sú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s naším delegátom sú výlety v slovenčine/češtine.
 • Stravovanie mimo lode.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby navštevujúce USA musí byť pas biometrický.
 • Letenky vyberáme v najlepšom pomere cena / kvalita. Na želanie zabezpečíme aj lacnejšie letenky s dlhšími prestupmi alebo iným miestom odletu. Tu je ale treba počítať s tým, že poletíte samostatne a nie v rámci skupiny. V prípade vlastnej dopravy nie je možné zaručiť možnosť zúčastniť sa programu prvý a posledný deň.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre vás vašu dovolenku na mieru vašim prianiam a potrebám, a to ako pred plavbou, tak po plavbe.
 • Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie zájazdu je 14, najneskorší termín rozhodnutia o uskutočnení plavby je 60 dní pred odchodom.