Spojené arabské emiráty, Bahrajn, Katar, Omán z Dubaja na lodi Jewel of the Seas
Termín: Oblasť: Trasa:
od 872 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 12.12.2020, So 1. Dubaj, Spojené arabské emiráty (nalodenie) --:-- --:--
2. 13.12.2020, Ne 2. Dubaj, Spojené arabské emiráty --:-- 17:00
3. 14.12.2020, Po 3. Bahrajn, Bahrajn 10:00 19:00
4. 15.12.2020, Ut 4. Doha, Katar 07:00 18:00
5. 16.12.2020, St 5. Sir Bani Yas, Spojené arabské emiráty 1 11:00 18:00
6. 17.12.2020, Št 6. Khasab, Omán 11:00 18:00
7. 18.12.2020, Pi 7. Muscat, Omán 10:00 22:00
8. 19.12.2020, So 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 20.12.2020, Ne 9. Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty 07:00 17:00
10. 21.12.2020, Po 10. Dubaj, Spojené arabské emiráty (vylodenie) 04:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Dubaj, Spojené arabské emiráty (nalodenie) / Dubaj, búrlivo sa rozvíjajúce veľkomesto na brehu Perzského zálivu, uspokojí aj tých najnáročnejších klientov. Je mestom luxusu, superlatív i kontrastov. Kde inde by ste našli zasnežený svah uprostred púšte, najvyššiu budovu sveta či tradičné tržnice vedľa supermoderných nákupných centier? Niektoré miesta sú dnes doslova pojmom a stále viac svetoznámych atrakcií dokazuje, že Dubaj je viac, než len rajom nákupov. Poďte s nami vyjsť na mrakodrap Burj Khalifa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta, navštíviť umelo vybudovaný palmový ostrov Palm Jumeirah, či si dať večeru v najluxusnejšom hoteli Burj Al Arab!
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Dubaj, Spojené arabské emiráty / Dubaj, búrlivo sa rozvíjajúce veľkomesto na brehu Perzského zálivu, uspokojí aj tých najnáročnejších klientov. Je mestom luxusu, superlatív i kontrastov. Kde inde by ste našli zasnežený svah uprostred púšte, najvyššiu budovu sveta či tradičné tržnice vedľa supermoderných nákupných centier? Niektoré miesta sú dnes doslova pojmom a stále viac svetoznámych atrakcií dokazuje, že Dubaj je viac, než len rajom nákupov. Poďte s nami vyjsť na mrakodrap Burj Khalifa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta, navštíviť umelo vybudovaný palmový ostrov Palm Jumeirah, či si dať večeru v najluxusnejšom hoteli Burj Al Arab!
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Bahrajn, Bahrajn / Na jednom z 33 ostrovů Bahrajnu se rozkládá důležitý přístav a vstupní brána do Manama, hlavního města nevelkého státu v Arabském zálivu. Historie země sahá až do doby před 5 tisíci lety a dnes je Bahrajn zajímavou směsicí starověkých památek a té nejmodernější architektury. Navštivte Fort Bahrain, archeologické naleziště staré obchodnické kultury, i Muharraq, bývalé hlavní město země, památky zapsané na seznam UNESCO. Ztraťte se v uličkách tradičního manamského souku a prohlédněte si okruh Formule 1. Obdivujte život pod mořskou hladinou v oblasti Al Dar Islands a nenechte si ujít bahrajnské pochoutky (nejen) z jehněčího.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Doha, Katar / Hlavní a nejlidnatější město Kataru bylo založeno ve 20. letech 19. století jako odnož tehdejšího největšího města země Al Bidda, které ale brzy přerostlo a od té doby se jeho rozvoj – nejprve díky perlám, později díky ropě - už nezastavil. Stará architektura už dnes většinou ustoupila moderním výškovým budovám, o tradici tady ale rozhodně nouze není. Navštivte kulturní vesnici Katara a Muzeum islámského umění. Ztraťte se v uličkách tradičního trhu Souq Waqif a propadněte nákupní horečce v moderních buticích. Projděte se po pobřežní promenádě, kochejte se překrásnými výhledy a ochutnávejte vynikající katarské speciality.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Sir Bani Yas, Spojené arabské emiráty / Sir Bani Yas vzdialený asi 170 km od hlavného mesta Abú Dabí je najväčším prírodným ostrovom Spojených Arabských Emirátov. Od r. 1977 je tiež najväčším arabským národným parkom a vďaka príkladnej ochrane prírody je dnes úplne unikátnou rezerváciou, ktorá sa nepodobá žiadnej inej oblasti v Perzskom zálive. Sir Bani Yas popri safari s pozorovaním zvierat ponúka aj celú škálu ďalších aktivít: šnorchlovanie, jazdy na kajaku, prechádzky prírodou či len odpočinok na krištáľovo čistých plážach s bohatým zázemím.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Khasab, Omán / V nejsevernějším místě sultanátu Omán leží na poloostrově Musandam městečko Khasab. Přístav byl založen v 17. století Portugalci a dnes je oblíbenou víkendovou destinací obyvatel sousedních Spojených arabských emirátů. Prohlédněte si kamennou pevnost Khasab a kochejte se výhledy z jejích věží. Vyrazte na vyhlídkovou plavbu dřevěnou rybářskou lodí, obdivujte rozervané pobřeží podobné norským fjordům a pozorujte mořské ptáky i delfíny. Poznejte okolí města při projížďce terénním autem a nezapomeňte navštívit vesnici Tawi s prehistorickými skalními malbami nebo některou z rybářských vesniček, dostupných jen na člunu.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Muscat, Omán / Ománska metropola Maskat patrí nepochybne k tým najkrajším mestám Arabského polostrova. Je nádhernou mozaikou poskladanou z pestrofarebných kamienkov, v ktorej každý predstavuje inú tvár mesta – staré hlinené pevnosti susediace s modernými vyleštenými stavbami, triedy plné kvetín aj prekrásne paláce a mešity vyjadrujúce bohatstvo sultanátu. Návšteva orientálnej tržnice prevoňanej kadidlom naopak vyvoláva atmosféru z rozprávok Tisíc a jednej noci. Domov Sindibáda, džinov aj beduínov - Omán je skutočne čarovnou krajinou, ktorej atmosféru nenájdete nikde inde na svete.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty / Abú Dhabí, hlavné mesto Spojených arabských emirátov, je supermoderným veľkomestom, ktoré statočne konkuruje susednému Dubaju. Metropola známa ako najbohatšie mesto sveta doslova rastie pred očami. Popri historických pamiatkach tu vznikajú mrakodrapy a zábavné centrá s unikátnou architektúrou, jedinečnú atmosféru mesta rozprestierajúceho sa na 200 ostrovoch ďalej doplňujú nádherné pláže a luxusné hotely. Skutočnou perlou je mešita Sheikha Zayeda postavená zo snehobieleho mramoru vykladaného polodrahokamami či promenáda Corniche. Ďalšou svetovoznámou atrakciou je zábavný park Ferrari World, ktorý je jediný svojho druhu na svete.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Dubaj, Spojené arabské emiráty (vylodenie) / Dubaj, búrlivo sa rozvíjajúce veľkomesto na brehu Perzského zálivu, uspokojí aj tých najnáročnejších klientov. Je mestom luxusu, superlatív i kontrastov. Kde inde by ste našli zasnežený svah uprostred púšte, najvyššiu budovu sveta či tradičné tržnice vedľa supermoderných nákupných centier? Niektoré miesta sú dnes doslova pojmom a stále viac svetoznámych atrakcií dokazuje, že Dubaj je viac, než len rajom nákupov. Poďte s nami vyjsť na mrakodrap Burj Khalifa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta, navštíviť umelo vybudovaný palmový ostrov Palm Jumeirah, či si dať večeru v najluxusnejšom hoteli Burj Al Arab!

Ceny pre termín 12.12.2020 - 21.12.2020, 9 nocí

Varianty plavby:
Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 872 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 554 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 554 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 554 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 554 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 554 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 608 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 060 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 564 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 564 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 564 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 564 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 564 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 984 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 349 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 794 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 794 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 794 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 794 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 794 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 562 €/os.
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 028 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 188 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 188 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 188 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 188 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 188 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 920 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, neobmedzené vylodenie/nalodenie v navštívených prístavoch a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate, nápoje - čaj, limonády, džúsy na raňajky.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery. V prípade záujmu zabezpečíme.
 • Alkoholické nápoje, prémiové likéry a ďalšie špeciality, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Stravu v špeciálnych reštauráciách na lodi (za poplatok) a stravu mimo lode.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Na lodi možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie zašleme prehľad. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: 14,5 USD / osoba / noc, pre hostí apartmánu: 17,5 USD / osoba / noc.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre Vás svoju dovolenku na mieru pred aj po plavbe.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby končí 120 minút pred plánovaným vyplávaním.
 • Pre vstup na územie Bahrajnu sú potrebné víza, tieto víza získate po priplávaní v prístave ( "Visa on arrival")
 • Pre vstup na územie Kataru sú potrebné víza, tieto víza získate po priplávaní v prístave ( "Visa on arrival")
 • Pre vstup na územie Ománu sú potrebné víza, tieto víza získate po priplávaní v prístave ( "Visa on arrival")