Za krásami nórskych fjordov zo Southamptonu na lodi Explorer of the Seas
Termín: Oblasť: Trasa:

Veľká Británia, Nórsko

od 1 859 €/os.

Spoznajte dramatické pobrežie Nórska z paluby luxusnej výletnej lode. Vyplávajte z britského Southamptonu a v Bergene obdivujte farebné hanzové domy, zapísané na zozname UNESCO. Vo Flame sa prevezte po jednej z najkrajších železníc sveta, preplávajte prekrásnym Geirangerfjordom a zastavte sa v secesnom Alesunde. Všetko zakončite prechádzkou po kľukatých dláždených uličkách Stavangeru. Na plavbe vás bude sprevádzať náš sprievodca.

Letecká doprava - český sprievodca.

Akcia! First Minute


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 12.09.2019, Št 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla a odlet do Londýna --:-- --:--
Ubytovanie v 3* hoteli --:-- --:--
2. 13.09.2019, Pi 2. Southampton, Veľká Británia --:-- 17:00
Transfer do Southamptonu, spoločné nalodenie --:-- --:--
3. 14.09.2019, So 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 15.09.2019, Ne 4. Bergen, Nórsko 11:00 20:00
5. 16.09.2019, Po 5. Flam, Nórsko 07:00 18:00
6. 17.09.2019, Ut 6. Geiranger, Nórsko 1 11:00 20:00
7. 18.09.2019, St 7. Alesund, Nórsko 07:00 16:00
8. 19.09.2019, Št 8. Stavanger, Nórsko 08:00 17:00
9. 20.09.2019, Pi 9. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
10. 21.09.2019, So 10. Southampton, Veľká Británia 1 05:30 --:--
Vylodenie, transfer na letisko v Londýne a odlet späť do ČR. --:-- --:--
1) Tender
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Southampton, Veľká Británia / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Flam, Nórsko / Flåm je malebná dedinka v jednom z cípov Sognefjordu - najdlhšieho nórskeho fjordu. Obklopená strmými údoliami a hlbokými lesmi ponúka veľké množstvo prírodných krás, vrátane vodopádov a mohutných hôr. Veľkou turistickou atrakciou je aj železnica Flåmsbana, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie na svete. Na cca 20 km úseku z flámu do Myrdalu železnica prekonáva viac ako 800 výškových metrov a pri prejazde údolím rieky Flåmselva otvára úchvatný pohľad na nórsku panenskú krajinu.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Geiranger, Nórsko / Malé městečko Geiranger patří mezi nejnavštěvovanější místa v Norsku. Cesta k němu je totiž bez nadsázky dechberoucí! Plavba 16 km dlouhým Geirangerfjordem nabízí nezapomenutelné scenérie, které se jako v zrcadle odrážejí od ocelově šedé hladiny. Fjord, který je považován za nejkrásnější na světě, byl zapsán na seznam přírodního dědictví UNESCO a vedle nádherných vyhlídek a slavných vodopádů Sedm sester nabízí i možnosti výletů do okolní panenské přírody.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Stavanger, Nórsko / Napriek tomu, že je štvrté najväčšie nórske mesto Stavanger hlavne centrom ropného priemyslu, zachovalo si aj mnohé zo svojej pôvodnej krásy. Jeho historická štvrť Gamle Stavanger s malebnými uličkami a katedrálou z 12. stor. má nezameniteľný charakter, ktorý podfarbuje i malebný prístav. Mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia, nádherných fjordov s vysokými skalnými stenami aj jednej z najväčších nórskych prírodných zaujímavostí - skalnej plošiny Preikestolen, ktorá sa týči 600 m nad Lysefjordom a odtiaľ padá priamo do morskej hlbiny.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Southampton, Veľká Británia / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.

Vít Štěpánek

Váš průvodce pro tento zájezd


Ceny pre termín 12.09.2019 - 21.09.2019, 9 nocí

Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 859 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 063 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 511 €/os.
Cena zahŕňa
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy class z Prahy do Londýna a z Londýna do Prahy, transfery z letiska na hotel v Londýna, z hotela do prístavu Southampton a z prístavu na letisko v Londýne. Na vyžiadanie je možné zaobstarať letenku z/do iného letiska podľa dostupnosti a za príplatok podľa aktuálnych cien, najenskôr však 60 dní pred odletom.
  Ubytování před plavbou:
 • Ubytování: 1 noc ve 3* hotelu v Londýně se snídaní.
  First Minute darček:
 • Zľava first minute
 • Znížená záloha len 80 €/os
  Spropitné:
 • Spropitné pro posádku: 108 €/osoba.
  Plavba:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (8 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, neobmedzené vylodene/nalodenie v navštívených prístavoch a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate, nápoje - čaj, limonády, džúsy na raňajky.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje k obedu a večeri podávané v reštaurácii, alkoholické nápoje. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, kozmetický salón, lekárske služby na palube atď. Možnosť objednať fotografické, internetové a kúpeľné balíčky.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má v každom prístave širokú škálu výletov, na vyžiadanie zašleme zoznam. Exkurzie sú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s naším delegátom sú výlety v slovenčine/češtine.
 • Stravovanie mimo lode.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum (v prípade, že je požadované).
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby.
 • Pre plavby navštevujúce USA musí byť pas biometrický.
 • Letenky vyberáme v najlepšom pomere cena / kvalita.
 • Na želanie zabezpečíme aj lacnejšie letenky s dlhšími prestupmi alebo iným miestom odletu. Tu je ale treba počítať s tým, že poletíte samostatne a nie v rámci skupiny.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre vás vašu dovolenku na mieru vašim prianiam a potrebám, a to ako pred plavbou, tak po plavbe.
 • Minimálny počet osôb potrebný pre uskutočnenie zájazdu je 14, najneskorší termín rozhodnutia o uskutočnení plavby je 60 dní pred odchodom.