X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

 Nórske fjordy zblízka z Rostock na lodi Zenith
Trasa:

Nórsko, Nemecko

spoločnosť: Loď:
od 35 800 €/os.

Objevte západní pobřeží Norska z paluby lodi Zenith. Navštivte Stavanger obklopený nádhernými jezery a v Bergenu obdivujte staré hanzovní domy, zapsané na seznam UNESCO. Poznejte bránu k norským ledovcům, Olden, i jedinečný secesní Alesund.

All inclusive - doprava - český průvodce


Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Odjezd autobusem z ČR/ SR směr Roztoky --:-- --:--
Odjazd autobusom z ČR/ SR smer Rostock --:-- --:--
2. 2. Rostock, Nemecko --:-- 20:00
V ranných hodinách príchod do Rostock, fakultatívna prehliadka Rostock/Warnemünde, v popoludňajších hodinách spoločné nalodenie --:-- --:--
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. Stavanger, Nórsko 8:00 19:00
5. 5. Bergen, Nórsko 10:00 18:00
6. 6. Flam, Nórsko 7:30 17:30
7. 7. Olden, Nórsko 11:00 20:00
8. 8. Alesund, Nórsko 8:00 17:00
9. 9. Trondheim, Nórsko 8:00 --:--
Spoločné vylodenie, fakultatívna prehliadka Trondheimu, ubytovanie v hoteli --:-- --:--
10. 10. Prílet do ČR --:-- --:--
Transfer na letisko a odlet do Prahy --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Rostock, Nemecko / Bývalé hanzovní město Roztoky ležící na pobřeží Baltského moře je prosyceno námořnickou romantikou na pozadí starobylých měšťanských domů z pálených cihel i vůní čerstvých ryb z místních vyhlášených restaurací. Společně se sousedním Warnemünde, které bylo už v 19. stol. vyhlášeným plážovým letoviskem a lázeňským centrem, tvoří jedinečnou kombinaci představující střípky kultury, historie i přírody typické pro severní pobřeží Německa.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Stavanger, Nórsko / Napriek tomu, že je štvrté najväčšie nórske mesto Stavanger hlavne centrom ropného priemyslu, zachovalo si aj mnohé zo svojej pôvodnej krásy. Jeho historická štvrť Gamle Stavanger s malebnými uličkami a katedrálou z 12. stor. má nezameniteľný charakter, ktorý podfarbuje i malebný prístav. Mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia, nádherných fjordov s vysokými skalnými stenami aj jednej z najväčších nórskych prírodných zaujímavostí - skalnej plošiny Preikestolen, ktorá sa týči 600 m nad Lysefjordom a odtiaľ padá priamo do morskej hlbiny.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Bergen, Nórsko / Bergen, ktorý je vďaka svojej polohe často označovaný za bránu nórskych fjordov, je nepochybne jedným z najkrajších severských miest. Druhé najväčšie mesto Nórska vystavané na terasách medzi siedmimi horami ponúka popri osobitej atmosfére a okolitej krásnej prírode aj množstvo zaujímavých pamiatok. Nikto by určite nemal vynechať návštevu štvrte Bryggen so starým prístaviskom a drevenými hanzovými domami, ktorá bola zapísaná aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO či výjazd zubačkou na 320 m vysoký vrch Fløien, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Flam, Nórsko / Flåm je malebná dedinka v jednom z cípov Sognefjordu - najdlhšieho nórskeho fjordu. Obklopená strmými údoliami a hlbokými lesmi ponúka veľké množstvo prírodných krás, vrátane vodopádov a mohutných hôr. Veľkou turistickou atrakciou je aj železnica Flåmsbana, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie na svete. Na cca 20 km úseku z flámu do Myrdalu železnica prekonáva viac ako 800 výškových metrov a pri prejazde údolím rieky Flåmselva otvára úchvatný pohľad na nórsku panenskú krajinu.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Olden, Nórsko / „Brána k ľadovcom“, tak by sa dal nazvať Olden - malebná rybárska dedinka na konci Nordfjordu. Napriek absencii historických pamiatok má Olden rozhodne čo ponúknuť a počet návštevníkov, ktorí sa každoročne vydajú po oceľových farbách Nordfjordu obdivovať miestne prírodné zaujímavosti, sa neustále zväčšuje. Top atrakciou je nepochybne Jostedal, najväčší ľadovec na európskej pevnine a tiež Briksdal, ktorý je zo všetkých ľadovcov najznámejší. Tak či onak, Olden je aj počas slnečného leta kráľovstvom ľadu a príjemným osviežením v priebehu letných plavieb.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Alesund, Nórsko / Ålesund, rozkladajúci sa na 3 ostrovoch, je centrom rovnomenného regiónu. Toto architektonicky jedinečné mesto vstalo z popola po obrovskom požiari v r. 1904, ktorý historickú zástavbu kompletne zdevastoval. Počas iba 5 rokov bolo na starých základoch vystavané nové mesto v jednotnom secesnom slohu, a keďže sa dodnes v podstate nezmenilo, jedná sa o skutočnú svetovú raritu, ktorú si najlepšie vychutnáte pri prechádzke malebnými uličkami alebo z vrchu Aksla, ktorý ponúka úžasné výhľady na celý Ålesund i okolité ostrovy.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Trondheim, Nórsko / Jedno z nejstarších norských měst, kde se snoubí historie s legendami. To je Trondheim, metropole na řece Nidelva, která je díky své centrální poloze často nazývána „bránou Norska“. Kdysi hlavní město země a sídlo králů je dnes důležitým norským centrem vědy a techniky. Na bohaté dějiny města tu odkazují četné památky v ulicích historického centra včetně slavné katedrály Nidarosdomen. Ve spojení s moderními technologiemi dávají městu jedinečnou atmosféru, kterou nikde jinde v Norsku nenajdete.

Vít Štěpánek

Váš průvodce pro tento zájezd