Z Athén do Španielska na lodi Horizon
Oblasť: Trasa:

Grécko, Malta, Taliansko, Španielsko

od 1 410 €/os.

Vydajte sa za poznaním krás Stredozemného mora. Nechajte sa uchvátiť grécku Akropolou, obdivujte historické dedičstvo maltskej Valletty a nasajte priateľskú atmosféru kultúrnej Valencie.


Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Odlet do Atén, po prílete transfer na hotel --:-- --:--
2. 2. Piraeus, Grécko --:-- 21:00
3. 3. Santorini, Grécko 09:00 18:00
4. 4. Relaxačný deň na mori, bohatý program v réžii Pullmantur, plavba smer Malta --:-- --:--
5. 5. Valletta, Malta 07:00 14:00
6. 6. Cagliari, Taliansko 13:00 19:00
7. 7. Relaxačný deň na mori, bohatý program v réžii Pullmantur, plavba smer Španielsko. --:-- --:--
8. 8. Valencia, Španielsko 08:00 --:--
9. 9. Španielsko / Valecnia - odlet smer Praha. --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Piraeus, Grécko / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Santorini, Grécko / Romantické súostrovie Santorini, považované za bájnu Atlantídu, je rajom všetkých fotografov aj cestovateľov. Malebné mestečká s typickou modro-bielou architektúrou zarezané vo vysokých sopečných útesoch aj krásne pláže s rozdielnou farbou piesku od bielej, červenej až po čiernu, a k tomu ešte zaujímavá história a priateľská atmosféra - to všetko robí zo Santorini úplne jedinečnú destináciu, ktorá láka turistov z celého sveta. Vydajte sa s nami na tento slnečný ostrov, ktorý patrí k najkrajším v Grécku a objavte jeho zaujímavú históriu a unikátnu prírodu.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Valletta, Malta / Valletta, tajemné město řádu maltézských rytířů, patří mezi nejmenší hlavní města Evropy. Ač nevelká rozlohou, svým kulturním bohatstvím předčí i mnohé větší metropole a zcela právem byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Za mohutnými hradbami a bastiony se skrývá zachovalé centrum, které na délku neměří ani jeden kilometr, ovšem najdete tu přes 25 kostelů, palác Velmistra nebo zajímavá muzea. Objevte jedinečnou atmosféru jeho malebných uliček a nevynechejte ani katedrálu sv. Jana, která díky své unikátní výzdobě patří mezi nejkrásnější kostely v Evropě.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Cagliari, Taliansko / Brána Sardinie. Tak se jinak nazývá Cagliari, hlavní město, a zároveň kulturní i ekonomické centrum ostrova. Dlouhá historie a řada národů zde zanechala bohaté kulturní dědictví. Projděte se křivolakými uličkami čtvrti Marina až k hradbám mohutné pevnosti Castello s krásnou katedrálou Panny Marie a sv. Cecílie a Královským palácem. Během procházky se vám ze zachovalých věží a bastionů naskytne krásný pohled na ostrov. Dějiny města vám přiblíží expozice archeologického muzea či návštěva antického amfiteátru. Odpočinout si můžete i na některé z vyhlášených bílých pláží, které se nacházejí nedaleko Cagliari.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Valencia, Španielsko / Obdivujte mesto starosvetského šarmu a moderného architektonického génia - Valencia je brána Španielska do Stredomoria. Medzi barokovými chrámami, rušným strediskom a bohatým kultúrnym dedičstvom zistíte, akí sú miestni obyvatelia priateľskí. Zastavte sa s nami pri futuristickom Meste vedy a umenia, ktoré vám predstaví architektúru 21. storočia. Prechádzka úzkymi uličkami centra vás naopak zavedie do minulosti mesta. Uvidíte pôvodnú hodvábnu burzu Llotja de la Seda, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO alebo Katedrálu Panny Márie, ktorá údajne schováva Svätý Grál. Zaujímavá bude iste aj zastávka na jednej z najväčších európskych tržníc – Mercat Central.

Vít Štěpánek

Váš sprievodca na tomto zájazde