Taliansko, Chorvátsko, Grécko z Benátok na lodi Rhapsody of the Seas
Termín: Oblasť: Trasa:
od 807 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 11.07.2020, So 1. Benátky, Taliansko (nalodenie) --:-- 17:00
2. 12.07.2020, Ne 2. Split, Chorvátsko 08:00 16:00
3. 13.07.2020, Po 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 14.07.2020, Ut 4. Piraeus, Grécko 06:00 18:00
5. 15.07.2020, St 5. Katakolon, Grécko 09:00 18:00
6. 16.07.2020, Št 6. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
7. 17.07.2020, Pi 7. Benátky, Taliansko (vylodenie) 06:45 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Benátky, Taliansko (nalodenie) / Město na laguně, stovky mostů, kanály, honosné paláce i kostely a gondoly. To všechno jsou Benátky, unikátní město v severovýchodní části Itálie. Objevte s námi jedinečnou atmosféru Benátek při procházce historickým centrem! Během prohlídky uvidíte Náměstí sv. Marka s nádherným Dóžecím palácem, Kampanilou a bazilikou sv. Marka. Samozřejmě nevynecháme ani slavný most Ponte di Riatlo, který se klene přes hlavní Canal Grande nebo gotický kostel Santa Maria dei Frari. Benátské skvosty budete moci obdivovat i z vodní hladiny během projížďky vaporettem po Canalu Grande.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Split, Chorvátsko / Dôležitý prístav i kultúrne centrum Dalmátskeho pobrežia, to je Split, mesto veľkého historického významu. Toto bývalé sídlo rímskeho cisára Diokleciána dnes môže ponúknuť unikátne zachovalé zvyšky cisárskeho paláca zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO alebo Katedrálu sv. Dominia postavenú na cisárovom mauzóleu. Ďalej v tesnom susedstve Splitu leží ostrovné mesto Trogir, dalmátsky klenot a ďalšia súčasť kultúrneho dedičstva UNESCO, ktorý so svojimi kľukatými uličkami a benátskymi palácmi patrí k najzachovalejším stredovekým mestám na pobreží Jadranu.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Piraeus, Grécko / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Katakolon, Grécko / Zastávka v Katakolone, prímorskom mestečku na pobreží Iónskeho mora, vám popri príjemných plážach ponúkne aj možnosť navštíviť areál jedného z najznámejších starogréckych miest - Olympie. Táto kolíska olympijských hier bola miestom, na ktorom Gréci zabúdali na svoje nepriateľstvo a venovali sa výhradne športovému súpereniu. Prehliadka areálu aj priľahlých múzeí vám umožní nahliadnuť nielen do histórie hier, ale predstaví vám aj dôležité pamiatky, napríklad Diov chrám, v ktorom bola kedysi umiestnená obria Diova socha, jeden zo starovekých divov sveta alebo chrám bohyne Héry, v ktorom sa každé 4 roky slávnostne zapaľuje olympijský oheň.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Benátky, Taliansko (vylodenie) / Město na laguně, stovky mostů, kanály, honosné paláce i kostely a gondoly. To všechno jsou Benátky, unikátní město v severovýchodní části Itálie. Objevte s námi jedinečnou atmosféru Benátek při procházce historickým centrem! Během prohlídky uvidíte Náměstí sv. Marka s nádherným Dóžecím palácem, Kampanilou a bazilikou sv. Marka. Samozřejmě nevynecháme ani slavný most Ponte di Riatlo, který se klene přes hlavní Canal Grande nebo gotický kostel Santa Maria dei Frari. Benátské skvosty budete moci obdivovat i z vodní hladiny během projížďky vaporettem po Canalu Grande.

Ceny pre termín 11.07.2020 - 17.07.2020, 6 nocí

Varianty plavby:
Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 807 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 756 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 756 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 756 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 756 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 756 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 519 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 905 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 771 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 771 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 771 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 771 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 771 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 714 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 429 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 021 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 021 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 021 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 021 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 021 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 762 €/os.
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 548 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 1 305 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 305 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 305 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 305 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 305 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 000 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis, neobmedzené vylodenie/nalodenie v navštívených prístavoch a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate, nápoje - čaj, limonády, džúsy na raňajky.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne. Viac o zábave na plavbách Royal Car si môžete prečítať tu.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery. V prípade záujmu zabezpečíme.
 • Alkoholické nápoje, prémiové likéry a ďalšie špeciality, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Stravu v špeciálnych reštauráciách na lodi (za poplatok) a stravu mimo lode.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Na lodi možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie zašleme prehľad. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: 14,5 USD / osoba / noc, pre hostí apartmánu: 17,5 USD / osoba / noc.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre Vás svoju dovolenku na mieru pred aj po plavbe.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby končí 120 minút pred plánovaným vyplávaním.