Z Dominikánskej republiky Karibikom na lodi Zenith II
Oblasť: Trasa:

Dominikánska republika, Svätý Krištof a Nevis, Holandsko, Antigua a Barbuda, Svätá Lucia

spoločnosť: Loď:
od 1 672 €/os.

Vyplávajte za nekončiacim letom. Obdivujte prekrásnu prírodu ostrovov s vulkanickou minulosťou i historické pamiatky z doby kolonializmu. Užívajte si rozprávké pláže aj vzrušujúcich nákupov v bezcolnej zóne.

Letecky - all inclusive - slovenský/český sprievodca


Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Odlet smer Madrid z Prahy, ubytovanie v hoteli a podľa časových možností prehliadka mesta. --:-- --:--
Odlet z Prahy do Madridu, ubytovanie v 3* hoteli --:-- --:--
2. 2. Madrid, Španielsko --:-- --:--
Odlet z Madridu do Santo Dominga, vo večerných hodinách nalodenie a vyplávanie --:-- 22:00
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. Basseterre, Svätý Krištof a Nevis 08:00 18:00
5. 5. Pointe-à-Pitre, Francúzsko 09:00 18:00
6. 6. St. John, Antigua a Barbuda 08:00 17:00
7. 7. Castries, Svätá Lucia 09:00 18:00
8. 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 9. Santo Domingo, Dominikánska republika 09:00 --:--
Spoločné vylodenie a odlet do Prahy s prestupom v Madride --:-- --:--
10. 10. Španielsko / Madrid - prílet v ranných hodinách, prestup a odlet smer Praha --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Madrid, Španielsko / Na břehu řeky Manzanares v samém srdci Španělska leží hlavní a také největší město země. Poprvé zmiňovaný v 9. století, Madrid je zajímavou směsicí moderní a historické architektury ze 16. – počátku 18. století a je známý především svými četnými uměleckými muzei. Prohlédněte si Museo Prado, nejnavštěvovanější muzeum světa se sbírkou tisíců vzácných uměleckých děl. Navštivte obrovský rokokový královský palác a obdivujte jeho nádherné interiéry. Odpočiňte si od ruchu velkoměsta v parku Buen Retiro a na závěr ochutnejte prvotřídní španělské speciality na trhu San Miguel.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Basseterre, Svätý Krištof a Nevis / Jméno sv. Kryštofa, patrona všech cestovatelů, bylo propůjčeno i malebnému ostrůvku v Malých Antilách. Bývalá britská kolonie lemovaná nádhernými plážemi v pozadí se zalesněnými sopečnými vrcholky patří k nejoblíbenějším destinacím Závětrných ostrovů. Sv. Kryštof své návštěvníky vedle krásné přírody láká však i na historické památky. Za prohlídku rozhodně stojí národní park s mohutnou pevností Brimstone Hill Fortress zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Další velkou atrakcí je také projížďka po St. Kitts Scenic Railway, poslední funkční železnici této části Karibiku.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Pointe-à-Pitre, Francúzsko / Francúzsky zámorský department Guadeloupe je romantickým karibským dvojostrovom vyhláseným svojou krásnou prírodou a bohatým podmorským životom, ktorý v minulosti prilákal aj slávneho oceánografa J. Y. Cousteaua. Rozsiahly národný park pokrývajúci svahy mohutnej sopky La Soufriére s bujnými dažďovými pralesmi a kaskádou vodopádov jasne dokazuje pôvodný názov Guadeloupe - Ostrov krásnych vôd. Miestnu kultúru najlepšie spoznáte v Pointe-á-Pitre, ktorá je nepísaným centrom ostrova a najvýznamnejším prístavom s koloniálnou atmosférou, múzeami, kreolskými trhmi a miestnymi produktmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  St. John, Antigua a Barbuda / Obyvatelé tropické Antigui se rádi chlubí větou: „Na každý den v roce máme jednu pláž“. Malebný ostrov skutečně nabízí stovky překrásných míst vhodných ke koupání a odpočinku. Svou polohou tvoří bránu do Závětrných ostrovů a zakončuje řetězec souostroví Malé Antily. Vedle pláží a bezcelních obchodů tu naleznete i řadu dalších zajímavostí. Dominantou hlavního města St. John´s je barokní katedrála sv. Jana se stříbrnými kopulemi viditelnými z daleka. Milovníky historie jistě zaujmou i staré loděnice Nelson´s Dockyards zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Castries, Svätá Lucia / Svätá Lucia ležiaca na východnom okraji Karibského mora je romantickým ostrovom s nádhernými bielymi piesočnatými plážami, ktoré kontrastujú s bujným porastom vulkanickej krajiny. Malebné mestečká sú zase zmesou anglickej a francúzskej koloniálnej minulosti, ktorá sa prelína s pokojnou karibskou atmosférou. Pulzujúce hlavné mesto Castries ležiace v obrovskej prírodnej zátoke sa pohodovému tempu ostrova však vymyká a prechádzka jeho ulicami plnými bezcolných obchodov a reštaurácií je skutočnou zmyslovou explóziou zvukov, farieb a vôní, na ktoré len tak nezabudnete.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Santo Domingo, Dominikánska republika / Santo Domingo sa pýši titulom „najstaršie mesto Nového sveta“. Súčasné hlavné město Dominikánskej republiky bolo založené v r. 1498 Bartolomejom, bratom Krištofa Kolumba a dnes ponúka svojim návštevníkom velké množstvo významných historických pamiatok. Nájdete tu najstaršiu katedrálu na americkom kontinente, Kolumbov dom aj zaujímavý Faro a Colón – monument postavený pri príležitosti 500. Výročia Kolumbovho pristátia obsahujúci údajne jeho pozostatky. Zona Colonial je právom zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO a nikto z návštevníkov Dominikánskej republiky by si nemal nechať uniknúť príležitosť ju navštíviť.