X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Z Dominikánskej republiky Karibikom na lodi Zenith II
Trasa:

Dominikánska republika, Svätý Krištof a Nevis, Holandsko, Antigua a Barbuda, Svätá Lucia

od 1 672 €/os.

Vyplávajte za nekončiacim letom. Obdivujte prekrásnu prírodu ostrovov s vulkanickou minulosťou i historické pamiatky z doby kolonializmu. Užívajte si rozprávké pláže aj vzrušujúcich nákupov v bezcolnej zóne.

Letecky - all inclusive - slovenský/český sprievodca


Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Odlet smer Madrid z Prahy, ubytovanie v hoteli a podľa časových možností prehliadka mesta. --:-- --:--
Odlet z Prahy do Madridu, ubytovanie v 3* hoteli --:-- --:--
2. 2. Madrid, Španielsko --:-- --:--
Odlet z Madridu do Santo Dominga, vo večerných hodinách nalodenie a vyplávanie --:-- 22:00
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. Basseterre, Svätý Krištof a Nevis 08:00 18:00
5. 5. Pointe-à-Pitre, Francúzsko 09:00 18:00
6. 6. St. John, Antigua a Barbuda 08:00 17:00
7. 7. Castries, Svätá Lucia 09:00 18:00
8. 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 9. Santo Domingo, Dominikánska republika 09:00 --:--
Spoločné vylodenie a odlet do Prahy s prestupom v Madride --:-- --:--
10. 10. Španielsko / Madrid - prílet v ranných hodinách, prestup a odlet smer Praha --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Madrid, Španielsko / Na brehu rieky Manzanares, v samom srdci Španielska, leží hlavné a tiež najväčšie mesto krajiny. Prvýkrát bol spomínaný v 9. storočí. Madrid je zaujímavou zmesou modernej a historickej architektúry zo 16. - začiatku 18. storočia a je známy predovšetkým svojimi početnými umeleckými múzeami. Prezrite si Museo Prado, najnavštevovanejšie múzeum sveta so zbierkou tisícov vzácnych umeleckých diel. Navštívte obrovský rokokový kráľovský palác a obdivujte jeho nádherné interiéry. Oddýchnite si od ruchu veľkomesta v parku Buen Retiro a na záver ochutnajte prvotriedne španielskej špeciality na trhu San Miguel.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Basseterre, Svätý Krištof a Nevis / Meno sv. Krištofa, patróna všetkých cestovateľov, bolo prepožičané aj malebnému ostrovčeku v Malých Antilách. Bývalá britská kolónia lemovaná nádhernými plážami v pozadí za zalesnenými sopečnými vrcholkami patrí k najobľúbenejším destináciám Záveterných ostrovov. Sv. Krištof svojich návštevníkov popri krásnej prírode láka však aj na historické pamiatky. Za prehliadku rozhodne stojí národný park s mohutnou pevnosťou Brimstone Hill Fortress zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ďalšou veľkou atrakciou je tiež jazda po St. Kitts Scenic Railway, ktorá je poslednou funkčnou železnicou tejto časti Karibiku.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Pointe-à-Pitre, Francúzsko / Francúzsky zámorský department Guadeloupe je romantickým karibským dvojostrovom vyhláseným svojou krásnou prírodou a bohatým podmorským životom, ktorý v minulosti prilákal aj slávneho oceánografa J. Y. Cousteaua. Rozsiahly národný park pokrývajúci svahy mohutnej sopky La Soufriére s bujnými dažďovými pralesmi a kaskádou vodopádov jasne dokazuje pôvodný názov Guadeloupe - Ostrov krásnych vôd. Miestnu kultúru najlepšie spoznáte v Pointe-á-Pitre, ktorá je nepísaným centrom ostrova a najvýznamnejším prístavom s koloniálnou atmosférou, múzeami, kreolskými trhmi a miestnymi produktmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  St. John, Antigua a Barbuda / Obyvatelia tropickej Antiguy sa radi chvália vetou: Na každý deň v roku máme jednu pláž. Malebný ostrov skutočne ponúka stovky prekrásnych miest vhodných na kúpanie a oddych. Svojou polohou tvorí bránu do Záveterných ostrovov a zakončuje reťazec súostrovia Malé Antily. Popri plážach a bezcolných obchodoch tu nájdete aj množstvo ďalších zaujímavostí. Dominantou hlavného mesta St. John's je baroková Katedrála sv. Jána so striebornými kopulami viditeľnými už z diaľky. Milovníkov histórie určite zaujmú aj staré lodenice Nelson´s Dockyards zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Castries, Svätá Lucia / Svätá Lucia ležiaca na východnom okraji Karibského mora je romantickým ostrovom s nádhernými bielymi piesočnatými plážami, ktoré kontrastujú s bujným porastom vulkanickej krajiny. Malebné mestečká sú zase zmesou anglickej a francúzskej koloniálnej minulosti, ktorá sa prelína s pokojnou karibskou atmosférou. Pulzujúce hlavné mesto Castries ležiace v obrovskej prírodnej zátoke sa pohodovému tempu ostrova však vymyká a prechádzka jeho ulicami plnými bezcolných obchodov a reštaurácií je skutočnou zmyslovou explóziou zvukov, farieb a vôní, na ktoré len tak nezabudnete.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Santo Domingo, Dominikánska republika / Santo Domingo sa pýši titulom „najstaršie mesto Nového sveta“. Súčasné hlavné město Dominikánskej republiky bolo založené v r. 1498 Bartolomejom, bratom Krištofa Kolumba a dnes ponúka svojim návštevníkom velké množstvo významných historických pamiatok. Nájdete tu najstaršiu katedrálu na americkom kontinente, Kolumbov dom aj zaujímavý Faro a Colón – monument postavený pri príležitosti 500. Výročia Kolumbovho pristátia obsahujúci údajne jeho pozostatky. Zona Colonial je právom zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO a nikto z návštevníkov Dominikánskej republiky by si nemal nechať uniknúť príležitosť ju navštíviť.